Naujienos

Konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“

   2023 m. lapkričio 28 d. Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla kartu su VšĮ „Yellow hausas“ organizavo tradicinę Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinę-praktinę konferenciją „Tarpkultūrinis dialogas“. Konferencijos koordinatorė Ala Beliajeva inicijavo šį tradicinį renginį jau 11-tą kartą.

    Konferencijoje dalyvavo 70 mokinių ir 25 mokytojai iš Šiaulių, Vilniaus, Baisogalos, Alksniupių, Šeduvos ir visų Radviliškio miestų mokyklų.

    Plenarinį posėdį pradėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos klubo „Tolerancija“ nariai ir dainavimo ir muzikavimo būrelis. Dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos meras Kazimieras Račkauskis, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Dailidonis.

    Plenariniame posėdyje pranešimus pristatė: Danutė Kratukienė (pranešimas „Subtilios Maroko spalvos“ ); Mindaugas Vilnius (pranešimas „Tarpkultūrinis dialogas tarptautinėse projektuose“); Laima Verbickienė, (pranešimas „Kodas 7-5-7. Haiku“).

   Mokytojai ir mokiniai aktyviai dirbo grupėse. Pedagogai skaitė pranešimus ir dalijosi gerąja patirtimi.

   Mokiniams taip pat buvo pasiūlyta dalyvauti įvairiose veiklose: „Lietuvos tradicijos. Adventinis vainikas“, „Lietuvos ir Baltarusijos ornamentika liaudies kūryboje“, „Skandinavų vikingų amatai, „Gruzija. Svetingumo skrynelė“.

    Konferencijos pabaigoje buvo akcentuota, kad dalyviai tobulino įvairias bendradarbiavimo formas, metodus, stiprino skirtingų kultūrų dialogą. Teisingas tolerancijos suvokimas turi būti ugdomas nuolatos ir laikomas viena iš didžiausių vertybių mūsų pasaulėjautoje.